Antihistaminiká posledných generácií pôsobia počas dňa, zriedka spôsobujú vedľajšie účinky. Na alergie sú predpísané rôzne analógy Loratadinu. Drogy tiež pomôžu vyrovnať sa s reakciou tela na toxíny infekčných a parazitárnych chorôb.
Obsah materiálu:
Zloženie (aktívna látka) loratadínu
Obchodné meno antialergickej drogy je rovnaké ako medzinárodné nechránené meno (INN). Obsah loratadínu v tablete je 10 mg. Pomocné zložky sú zastúpené tradičnými zložkami tuhých liekových foriem: laktóza, kukuričný škrob, stearát horečnatý.
Loratadín je predstaviteľom druhej generácie antihistamínov. Účinná látka (DV) je blokátor receptorov histamínu H1. Vývoj alergickej reakcie sa spomaľuje alebo zastavuje v dôsledku zníženia uvoľňovania zápalového mediátora do krvi. Loratadín trvá dlhšie, spôsobuje menej vedľajších účinkov v porovnaní s prvou generáciou antialergických liekov.
Pokyny na použitie lieku
Loratadín sa užíva bez ohľadu na jedlo. Deti od 3 do 12 rokov sa podávajú raz ½ tablety. Dávka pre dieťa tejto vekovej skupiny s hmotnosťou menej ako 30 kg by nemala prekročiť 5 mg / deň. Dospelým a dospievajúcim starším ako 12 rokov s telesnou hmotnosťou nad 30 kg sa predpisuje 10 mg / deň (1 tableta).
A tiež návod na použitie hovorí, že pacienti s chronickým zlyhaním obličiek nemusia staršie osoby upravovať dávkovanie.Ak je poškodená funkcia pečene, mali by ste vypiť 1 tabletu každý druhý deň.
Účinok lieku začína 30-40 minút po požití. Maximálny účinok by sa mal očakávať 10 hodín po podaní.
Antihistaminikum sa predpisuje v krátkom cykle na odstránenie alergickej zložky, ktorá sprevádza prechladnutie u detí. Pri výtoku z rúk, kýchaní, svrbení nosovej sliznice, slzení dajte dieťaťu v noci predškolský a základný školský pol tabletu. Loratadín nemá prakticky žiadny sedatívny účinok, ale aj dospelí sú lepšie užívať tablety pred spaním.
Ruské analógy v tabletách
Loratadín a jeho náhradky sú predpísané, aby sa zbavili prejavov alergií. Antihistaminiká eliminujú svrbenie, ktoré sprevádza kontaktnú dermatitídu, ekzém a žihľavku. Lieky pomáhajú vyrovnať sa so symptómami celoročnej alergickej nádchy, konjunktivitídy a sennej nádchy.
Predpíšte loratadín a jeho analógy na alergie na uhryznutie hmyzom s rozvojom angioedému (Quincke). Ide o náhly silný opuch kože, slizníc, podkožného tkaniva v obmedzenej oblasti tela (viečka, pery, uši, ruky).
Tablety Loratadine sú generiká pôvodného lieku Claritin.
Cudzí liek sa dá kúpiť v lekárni za cenu viac ako 200 rubľov (10 tabliet). Loratadín sa vyrába v Rusku. Cena lieku sa pohybuje v rozmedzí 10 až 50 rubľov (10 ks). Toto je najlacnejšia náhrada za antihistaminiká vyrábané v zahraničí.
Účinnosť a bezpečnosť lieku závisí hlavne od koncentrácie a čistoty účinnej látky, zloženia pomocných zložiek. Mnoho svedomitých odborníkov považuje rozdiely vo vlastnostiach medzi generikami a pôvodným nástrojom za zanedbateľné. Prvé sú však niekoľkokrát lacnejšie ako druhé, čo je dôležité pre pacientov.
Obchodné názvy ostatných štrukturálnych analógov domácej výroby:
- Loratadin-Akrikhin;
- Vero Loratadín;
- Klarotadin;
- Klarisens.
V Rusku je v platnosti vyhláška ministerstva zdravotníctva, v ktorej sa od lekárov vyžaduje, aby v predpise neuviedli obchodné meno lieku, ale jeho INN (účinnú látku).
Takmer všetky antihistaminiká 2-3 generácie majú podobný mechanizmus účinku. Rozpočtové tablety vyrobené v Rusku obsahujú DV cetirizín. Nástroj začne pôsobiť 20-60 minút po podaní.
Desloratadín je silný antialergický účinok. Tablety vyrábajú v rámci tohto INN ruské spoločnosti Vertex a Canon. Desloratadín začína pôsobiť pol hodiny po podaní. Veľkým plusom je tiež najnižšie riziko ospalosti medzi antihistaminikami.
Náhradky domáceho sirupu
Malé deti sa radšej podávajú tekuté lieky. Analógy účinnej látky sú Loratadin-Akrikhin, Clarisens, Clarotadin sirupy. Výroba tekutých dávkových foriem je o niečo drahšia. Náklady na substituenty Loratadin vo forme sirupu vyrobené v Rusku sú v priemere 95 rubľov.
Cudzie generiká v tabletách a sirupoch
Štrukturálne analógy obsahujú rovnaké AI v rovnakej dávke. Medzi takéto lieky, ktoré sa uvoľňujú do zahraničia, patria Loratadin-Teva, Lorahexal, tablety Lomilan, tablety Claritinu a sirup, Erolin.
Lorahexal je jedným z najlacnejších zahraničných analógov Loratadinu (cena balenia 10 tabliet je 55 rubľov).
Ebastin patrí do druhej generácie antihistamínov. Obchodné meno je Kestin. Liek sa vyznačuje rýchlym vývojom antialergického účinku (v priebehu 40 - 60 minút), jeho dlhodobou konzerváciou (48 hodín).
Obchodné názvy dovážaných antihistamínov najnovších generácií v tabletách (DV):
- Desloratadine, Erius, Desal, Lordestine, tablety na resorpciu Blogir-3 (desloratadín).
- Levocetirizín, Zodak Express, Suprastinex, Xizal (levocetirizín je zlepšený cetirizín).
- Fexofenadín, Telfast, Fexadín (fexofenadín).
- Parlazín, Zyrtec, Cetrin, Zodak (cetirizín).
Kvapky fenistilu sa predpisujú deťom starším ako 1 mesiac. Vedľajšie účinky dimetindénu v kompozícii sú slabo exprimované v porovnaní s inými antihistaminikami prvej generácie.
Zyrtec v kvapkách je predpísaný na alergie na deti od 6 mesiacov. Nástroj pôsobí jemne, upokojuje svrbenie, pomáha pri silnom prechladnutí, kýchaní, žihľavke. Kvapky Zodak a Parlazin sú vhodné na liečbu detí starších ako 12 mesiacov.
DV sirupy Erius, Eslotin, Blogir-3 - desloratadín. Analóg je desal vo forme roztoku na orálne podávanie. Lieky sa predpisujú na liečbu urtikárie, alergickej nádchy, sennej nádchy, svrbenia a vyrážky.
Kvapalné antihistamíny môžu užívať pacienti akéhokoľvek veku. Aby ste mohli presne určiť dávku, musíte použiť tabuľku v pokynoch. Závisí to nielen od veku, ale aj od telesnej hmotnosti.
Loratadín nie je najsilnejším antihistamínom, ale patrí medzi najštudovanejšie a najbezpečnejšie. Pri alergickej nádche, sennej nádche, alergickej dermatóze lekári predpisujú analógy so silnejším účinkom.